V rámci projektu Erasmus+ Skupinová mobilita žáků navštívili naši deváťáci v uplynulém týdnu partnerskou školu v rakouském Neumarkt am Wallersee. Tamní žáci i pedagogové pro ně připravili velmi pestrý program po celou dobu pobytu (občerstvení na uvítanou, prohlídku školy, skupinové aktivity, soutěže, sportovní utkání a jiné). V průběhu týdne pak deváťáci zhlédli pamětihodnosti a přírodní krásy Salzburger Land (Salzburg, solný důl v Hallein, největší ledovou jeskyni na světě, soutěsku Liechtensteinklamm) a Berchtesgaden (Hitlerovo Orlí hnízdo, Königsee). Celý pobyt zakončili na místním statku s hovězím dobytkem. Skupinová mobilita žáků byla financována Evropskou unií a pro žáky byla tedy zdarma. Viz fotogalerie.
Libuše Kračinová, programová koordinátorka projektu