„Jede, jede mašinka, jmenuje se Steelinka, veze hodné dětičky do školy i školičky….“

Touto písničkou začal náš slunečný den 30. května, kdy jsme nasedli s dětmi a velkým plyšovým medvědem do vláčku a projeli celým areálem KOVOZOO ve Starém Městě. Děti pozorovaly třídění a další zpracovávání recyklovatelného odpadu a prohloubily si  vědomosti získané v celoročním vzdělávacím procesu. Poté si ve skupinách zahrály na kováře – společně ukovaly srdíčko a hřebíky. S paní kovářkou pak dobrovolníci soutěžili v kování žhavého železa. Následovala procházka celou  KOVOZOO, kde je čekala spousta zvířátek z celého světa pochopitelně z recyklovaného kovu. Počasí nám přálo a děti si výlet moc užily (více ve fotogalerii).